Perheleiri 24.11.-26.11.
Ilmoittautuminen käynnissä!
Ruokakasseja jälleen saatavilla
Lue lisää..
Reformaation merkkivuoden teemaviikko 5.11.-11.11.
seurakunnassamme, lue lisää:
Pyhäinpäivän messu la 4.11. klo 16 Valon kappelissa
Musiikkia kappelissa klo 15
Ystävyysseurakuntamatka Viroon
24.-27.11., ilmoittaudu mukaan!
Rippikoulu 2018 ilmoittautuminen
on alkanut, lue lisää!
Hautojen hallintaoikeuksista ilmoitus
seurakuntayhtymältä, lue lisää..
LEIRIT Nilsaksessa kouluikäisille!
Lokakuussa, lue lisää..
PIHAPARKKI LAPSILLE
keskiviikkoisin, lue lisää..
Pappilan parisuhdeilta 12.10.
Lue lisää..
Syysesite 2017
on ilmestynyt!
Diakoniapäivystys ti ja to
klo 10-12
YHTEYSTIEDOT

KIRKKOHERRA JA SEURAKUNTAPASTORIT

 
Juha
Ilonen
 
Kirkkoherra

050 545 5886
juha.ilonen@evl.fi 
 
Tiia
Kasesmaa
 
Seurakuntapastori
Diakoniatyö sekä lähetystyö
ja kansainvälinen diakonia

 
050 566 3664
tiia.kasesmaa@evl.fi
 
 
Aija
Wist
 
seurakuntapastori
jumalanpalvelus-
ja aikuistyö
 
050 563 7823
aija.wist@evl.fi 
 
Elisa
Varkemaa
 
seurakuntapastori
lapsi- ja perhetyö
 
050 303 9464
elisa.varkemaa@evl.fi 
 

Mirkko
von Hintze

seurakuntapastori
nuorisotyö 
 
050 566 3687
mirkko.vonhintze@evl.f


 
Tanja
Louhivuori
 
seurakuntapastori
aluetyö, Söderkulla

044 788 7927
tanja.louhivuori@evl.fi 

KANTTORIT 
     
 
Tiina
Paloniemi

kanttori

050 520 5805

tiina.paloniemi@evl.fi     

 
Marko
Korven-Korpinen

kanttori 

050 395 6779

marko.korven-korpinen@evl.fi

  
DIAKONIA 
     
Riitta
Vanhala 

diakoni

050 566 3686
riitta.vanhala@evl.fi 
 
Merja
Rantakangas

diakonissa 

050 566 3685
merja.rantakangas@evl.fi 
 
Eea
Korhonen

diakoni

050 566 3684
eea.korhonen@evl.fi 
   
 
NUORISOTYÖ 
     
 
Pirkko
Komulainen

nuorisotyönohjaaja

050 566 3682
pirkko.komulainen@evl.fi 
 
Sanna
Rauhala

nuorisotyönohjaaja
aluetyö, Söderkulla

050 469 6806
sanna.rauhala@evl.fi 
 
Nina
Okkonen

nuorisotyönohjaaja

044 705 6586
nina.okkonen@evl.fi
 
Sanna 
Ahjosaari

nuorisotyönohjaaja

050 326 9338
sanna.ahjosaari@evl.fi  
 
LAPSI- JA PERHETYÖ 
     
 
Sonja
Krogars

lapsityönohjaaja

050 496 6937
sonja.krogars@evl.fi 
 
Sirpa
Pihlasvuori

lastenohjaaja

040 652 6138
sirpa.pihlasvuori@evl.fi 
 
Salla
Virolainen

lastenohjaaja

044 906 6818
salla.virolainen@evl.fi
 
   
 
SEURAKUNTASIHTEERI
     
 
Minna
Pietikäinen

seurakuntasihteeri

050 404 4494
minna.pietikäinen@evl.fi 
   

KIRKKOHERRANVIRASTO
     
Sari Huovinen
toimistosihteeri
sari.huovinen@evl.fi 
     
 
TIEDOTUS
     
Maarit Rousku-Wauters
tiedottaja (osa-aikainen)
040 637 1601
maarit.rousku-wauters@evl.fi 
     
       


SIPOON SUOMALAINEN SEURAKUNTA
Iso Kylätie 1, 04130 SIPOO
 
Kirkkoherranvirasto 
ma-pe klo 9-12 
p. (09) 239 1525
f. (09) 2392711

sipoon.suomalainen.seurakunta[at]evl.f

LASKUTUSOSOITTEET JA OHJEET >>



Sipoon seurakuntayhtymä
Yhteystiedot


Sibbo svenska församling
Yhteystiedot



Uudenmaan kehitysvammatyön pastori 

Tiina Peippo
040 588 42 46, tiina.peippo@eteva.fi