Sipoon seurakuntayhtymän yhteystiedot

TALOUSTOIMISTO
Virastotalo, Iso Kylätie 1, 04130 Sipoo
p. (09) 239 1262 
fax. (09) 239 2711

avoinna ma–pe klo 9 - 12

 

Taloustoimiston palvelut mm.

  • hauta-asiat
  • laskutukset ja laskunmaksut
  • kiinteistöasiat
  • seurakuntayhtymän hallintoasiat
  • seurakuntasalien ja Pappilan avainten nouto

Talouspäällikkö

Johanna Hirvonen
p. 050 566 3681
johanna.k.hirvonen@evl.fi

Toimistosihteerit

Maija-Kaisa Vilppula
040 1677 137
maija-kaisa.vilppula@evl.fi

Kristina Holm
044 5663 650
kristina.m.holm@evl.fi

Kiinteistötoimi

Kiinteistöpäällikkö
Timo Yrjönen
050 337 6536
timo.yrjonen@evl.fi

Kiinteistöt

Christer Eriksson 
050 525 2970 
christer.eriksson@evl.fi
 

SEURAKUNTAMESTARI
Svante Nystén
virkavapaalla

SUNTIO
Jan Skogberg
050 566 3680
jan.skogberg@evl.fi   

Puisto- ja hautaustoimi

Hautausmaan hoitaja
Pia Nyberg
050 566 3678
pia.nyberg@evl.fi

Keittiö/Emäntä

Emäntä
Susanne Ingelin-Laine
050 345 8204
susanne.ingelin-laine@evl.fi